wallet2
wallet2

Jest to fraza seed, fraza odzyskiwania lub fraza zapasowa składająca się z listy słów, które przechowują wszystkie informacje potrzebne do odzyskania kryptowalut na blockchainie.

Oprogramowanie portfela zazwyczaj generuje frazę typu seed i prosi użytkownika o zapisanie jej na papierze. 

Jeśli komputer użytkownika ulegnie awarii lub jego dysk twardy zostanie uszkodzony, mogą ponownie pobrać to samo oprogramowanie portfela i użyć papierowej kopii zapasowej, aby odzyskać swoje krypto, niektóre portfele, takie jak metamaska , zaufany portfel itp., korzystają z tej technologii.

Kryptowaluty mogą zostać skradzione przez każdego, kto odkryje frazę, więc trzymaj je w bezpiecznym miejscu, jak biżuteria lub gotówka. 

Na przykład nikt nie powinien Cię pytać w sieciach społecznościowych  lub komunikatorze, nie powinno to być napisane na żadnej stronie internetowej.

Frazy początkowe to świetny sposób na tworzenie kopii zapasowych i przechowywanie kryptowalut.

Jaka jest fraza nasion? (lub fraza początkowa)

Jak to działa?

Uproszczone wyjaśnienie działania fraz początkowych polega na tym, że oprogramowanie portfela zawiera listę słów zaczerpniętych ze słownika, przy czym każdemu słowu przypisano numer.

Fraza inicjująca może zostać przekonwertowana na liczbę, która jest używana jako integer integer w deterministycznym portfelu, który generuje wszystkie pary kluczy używane w portfelu.

Lista słów w języku angielskim dla standardu BIP39 zawiera 2048 słów, więc jeśli fraza zawiera tylko 12 losowych słów, liczba możliwych kombinacji będzie wynosić 2048^12 = 2^132, a fraza będzie miała 132 bity zabezpieczenia.

Jednak niektóre dane we frazie BIP39 nie są losowe, więc rzeczywiste bezpieczeństwo 12-wyrazowej frazy początkowej BIP39 wynosi tylko 128 bitów.

Jest to mniej więcej taka sama siła, jak wszystkie klucze prywatne Ethereum, więc większość ekspertów uważa, że ​​jest wystarczająco bezpieczny.

Czy mogę wygenerować własną frazę inicjującą?

Wymyślanie własnej frazy początkowej nie jest bezpieczne, ponieważ ludzie są źli w generowaniu losowości.

Najlepszym sposobem jest, aby oprogramowanie portfela wygenerowało frazę, którą wpisujesz.

Ponieważ zdania otwierające używają słów w języku naturalnym, mają doskonałą korekcję błędów.

Źle napisane słowa często nadal można odczytać. Jeśli brakuje jednej lub dwóch liter lub są one zniekształcone, często nadal możesz rozgryźć słowo.

Jaka jest fraza nasion? (lub fraza początkowa)

Lista słów, z której pochodzą słowa z frazy początkowej, jest starannie dobrana tak, aby pierwsze cztery litery każdego słowa były wystarczające do jednoznacznej identyfikacji.

Można to porównać do pisania surowego klucza prywatnego, w którym pojedyncza nieczytelna lub nieprawidłowa litera może sprawić, że klucz prywatny stanie się bezużyteczny (w zależności od formatu serializacji).

Dlaczego fraza nasion jest ważna?

Ponieważ jest to jedyny sposób na wykonanie kopii zapasowej portfela kryptograficznego. Jeśli zgubisz telefon, komputer lub urządzenie sprzętowe, z którego korzystasz, aby uzyskać dostęp do krypto, musisz wprowadzić swoją frazę początkową w innym miejscu, aby przywrócić portfel z kluczami prywatnymi i jego zawartość.

Co się stanie, jeśli zgubię zdanie wstępne?

Początkowo nic. W końcu nie potrzebujesz swojej frazy początkowej, aby uzyskać dostęp do swoich funduszy; jest to zapasowa metoda przywracania środków. Jeśli więc zgubisz urządzenie fizyczne i pierwszą frazę, możesz wpaść w panikę.

¿De cuánta utilidad te ha parecido este contenido?

¡Haz clic en una estrella para puntuarlo!

Promedio de puntuación 0 / 5. Recuento de votos: 0

Hasta ahora, ¡no hay votos!. Sé el primero en puntuar este contenido.