stalking1
stalking1

Hledáte způsob, jak dobře využít své kryptoměny?

Staking vám umožňuje vydělávat pasivní příjem pomocí kryptoměn, které již vlastníte. Toto je to, co o tom potřebujete vědět:

co je staking?

Staking je akt, při kterém se vaše kryptoměna zaváže k zabezpečení a ověření transakcí na blockchainu. Výměnou za to se získávají odměny ze sítě .

Výhody stakingu

Pasivní příjem . Staking je primárně pasivní aktivita, což znamená, že můžete získat odměny, aniž byste dělali mnoho (nebo jakoukoli) práci.

Výkon . sázky obvykle nabízejí vyšší návratnost investic (ROI) než prosté držení kryptoměn, zvláště pokud sázkové portfolio tvoří váš zájem.

Účast . Můžete podpořit síť, ve kterou věříte, a pomoci jí růst.

Nízká cena . Staking vám může pomoci získat odměny levnější než těžba, protože staking vyžaduje menší výpočetní výkon a nevyžaduje specializované vybavení.

co je staking? Výhody, nevýhody, rizika
POW vs POS

Rizika sázení

Před vložením kryptoměny je třeba si uvědomit několik rizik:

volatilita . Hodnota vašich vložených aktiv může stoupat nebo klesat, stejně jako jakékoli jiné kryptografické aktivum.
Ztráta kontroly. Jakmile vložíte svá aktiva, nebudete k nim mít přístup, dokud je nevyberete (což obvykle trvá určitou dobu).

Přestávka . Pokud validátor odešle neplatné transakce, může síť penalizovat nebo „odříznout“ strany, které by jinak dostaly odměny. To má zabránit špatnému chování v síti.

Proof-of-stake vs. doklad o práci

Sázky se vyskytují pouze v sítích kryptoměn, které používají model proof-of-stake jako mechanismus konsensu. Mechanismus konsenzu je proces, který blockchain síť používá ke zpracování plateb, potvrzování transakcí a přidávání nových bloků do řetězce.

Dva nejběžnější mechanismy konsenzu používané kryptoměnami jsou proof-of-work (PoW) a proof-of-stake (PoS).

Proof of Work (POW)

PoW je metoda volby pro rané kryptoměny, včetně bitcoinu.

V systémech PoW účastníci soutěží při řešení složitých matematických problémů. Kdo jako první vyřeší problém, přidá další blok do řetězce a získá odměnu. PoW je velmi energeticky náročný proces, protože vyžaduje, aby těžaři používali výkonné počítače 24 hodin denně.

Získání blokové odměny spočívá v „překonání“ ostatních.

Doklad o sázce

PoS je zelenější způsob ověřování transakcí.

V systémech PoS účastníci zavazují svá kryptoaktiva, aby pomohli zabezpečit a ověřit transakce v síti. Čím více aktiv vsadíte, tím větší šanci máte, že budete vybráni k přidání dalšího bloku do řetězce.

Tento proces nevyžaduje specializovaný hardware ani dodatečný výpočetní výkon.

Systémy PoS mají také jiná pravidla sázení než systémy PoW. Některé sítě PoS například vyžadují, aby účastníci zablokovali své odměny za sázky na stanovenou dobu, zatímco jiné umožňují sázkařům nárokovat si odměny, jakmile jsou vydělané.

Stručně řečeno, staking vám umožňuje podporovat blockchainovou síť – a získávat za to pasivní odměny – bez vynaložení velkého množství energie.

Jak funguje staking

Když je krypto vsazeno, je drženo v peněžence připojené k síti, nazývané parkovací peněženka.

Jakmile je vaše sázková peněženka nastavena a vy jste vložili své krypto, je stanoveno „doba vázání“, během kterého je krypto uzamčeno a nemá nárok na odměny. Po tomto okně zajišťujete síť, začíná tedy rozdělování odměn.

Výše odměn bude záviset na parkovacích předpisech sítě, kterou pomáháte vsadit.

Některé sítě například dávají sázkařům pevnou odměnu za každý blok, který přidají do řetězce, zatímco jiné dávají sázkařům část transakčních poplatků spojených s blokem.

Většina sázkových peněženek vám dá vědět, kolik můžete očekávat, že vyděláte na odměnách, a také jak dlouho bude trvat, než je vyděláte.

Kolik si vydělám pronásledováním?

Počet získaných odměn závisí na vložené částce a konkrétním plánu sázek tokenu. Mnozí odhadují, že odměny Etherea budou pár dní před sloučením kolem 5–6 %.

Proč nemohu vsadit všechny kryptoměny, které vlastním?

Mnoho kryptoměn, jako je bitcoin, dogecoin a litecoin, nepoužívá důkaz o sázce k ověření své sítě, což znamená, že je nemůžete vsadit. Tyto kryptoměny jsou zabezpečeny prostřednictvím procesů proof-of-work, jako je těžba.

Jaké kryptoměny podporují sázky?

Mnoho kryptoměn podporuje staking, jako je Ethereum, Avalanche, Solana, Polkadot, Cardano, NEAR atd.

¿De cuánta utilidad te ha parecido este contenido?

¡Haz clic en una estrella para puntuarlo!

Promedio de puntuación 0 / 5. Recuento de votos: 0

Hasta ahora, ¡no hay votos!. Sé el primero en puntuar este contenido.